• DOLAR
  6,7672
  %0,49
 • EURO
  7,3192
  %0,44
 • ALTIN
  355,21
  %1,38
 • BIST
  8,3255
  %0,71
Eba Hakkında Herşey EBA nedir ve öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA şifresi nasıl alınır, nasıl kayıt olunur? EBA erişim ekranı

Eba Hakkında Herşey EBA nedir ve öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA şifresi nasıl alınır, nasıl kayıt olunur? EBA erişim ekranı

Eba Hakkında Herşey EBA nedir ve öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA şifresi nasıl alınır, nasıl kayıt olunur? EBA erişim ekranı

Türkiye’de Corona virüsü vakasına rastlanmasının ardından dün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tedbir amaçlı 16 Mart itibariyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verileceği sonrasında ise EBA giriş sistemi ile uzaktan eğitim verileceğini bildirmişti. Bu son dakika açıklamasının üzerine milyonlarca öğrenci ve veli konu ile ilgili detaylı bilgiyi araştırmaya başlarken “EBA nedir, nasıl giriş yapılır ve kullanılır?” gibi sorularını internet üzerinden araştırmaya başladı. Bir hafta boyunca öğrencilerin derslerini sınıf sevilerine göre takip edebileceği bu sisteme öğrenci bilgileri ile giriş yapılacağı bildirildi. Online ve uzaktan eğitim sürecinin nasıl ilerleyeceği merak konu haline gelirken sizler için hazırladığımız haberimizde Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yapılan açıklamaları derledik. Peki; EBA nedir, öğrenci girişi nasıl yapılır? Yeni şifre nasıl alınır? İşte konu ile ilgili bilinmesi gerekenler

EBA nedir ve nasıl kullanılır? EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Fatih Projesi kapsamında geliştirilen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) çevrimiçi sosyal eğitim platformu olarak kullanılmaktadır. Uzaktan eğitim için de kullanılabilen EBA sisteminin nasıl kullanıldığını, öğrenci, öğretmen ve veli giriş sayfasını haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

EBA nedir ve nasıl kullanılır? EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

Başta öğreciler olmak üzere, öğretmen ve velilerin de faydalanabildiği Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile eğitimdeki birçok içeriğe ulaşmak mümkün. EBA üzerinden onlarca video ve faydalı eğitim içeriği ile sınavlara hazırlanılabilir.

EBA NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çevrimiçi bir sosyal eğitim platformudur.

Bu platformun amacı; okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktır. EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve doğru e-içerikler sunmak için oluşturulup geliştirilmeye devam etmektedir.

ÖĞRENCİ OLARAK EBA’YA NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM?

“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle. “EBA Giriş” ekranına yönlendirileceksin. Açık Öğretim öğrencisiysen Öğrenci → Açık Öğretim yolunu izle.

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

EBA ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPMALIYIM?

“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle.

Açılan ekranda yer alan “Şifremi Unuttum” linkine tıkla.
TC Kimlik Numaranı gir.
Bir doğrulama yöntemi seç.
e-Postayı seçtiysen:
Sisteme kayıtlı e-posta adresini gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı e-posta adresin yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).
e-Postana gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.
Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.
Cep telefonunu seçtiysen:
Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).
Cep telefonuna gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna bas.
Yeni şifreni belirle ve “Kaydet” butonuna tıkla.


“DERSLER” SAYFASI NEDİR?

“Dersler” sayfası, EBA’da yer alan ders içeriklerin yer aldığı bölümdür. Bu bölümde, bütün sınıf seviyelerine ve derslere ait içerikler, MEB müfredat yapısına uygun bir şekilde listelenir. Seçilen sınıf seviyesindeki bir dersin sayfasında; dersin üniteleri, kitabı, kütüphane içerikleri ve ünite testleri yer alır. Ünitelerin içinde ise konuları ve alt konuları görebilirsin. Dilersen “Tüm Dersler” düğmesine tıklayarak farklı okul türlerine ait ders içeriklerine de erişebilirsin.

ORTAÖĞRETİM MATERYALLERİ İÇİN TIKLA

“SAYFAM” ALANINI NASIL KULLANIRIM?

“SINAVLAR” ALANI NEDİR?

EBA içerisinde yer alan sınav, test ve alıştırma dokümanlarına bu alandan ulaşabilirsin. Farklı derslere ve sınıflara ait alt konu, konu ve ünite seviyelerinde testlerin yer aldığı sınavlar bölümünde, pekiştirmek istediğin konulara ait sınavları çözebilirsin.

ÖĞRETMENLERİN EBA SİSTEMİNE GİRİŞ İŞLEMLERİ

EBA’ya nasıl giriş yapabilirim?

“EBA Giriş” ekranından MEBBİS ya da e-Devlet bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Yurt dışında görev yapan bir öğretmenseniz, MEBBİS kaydınız varsa MEBBİS bilgilerinizle ya da e-Devlet bilgilerinizle EBA’ya giriş yapabilirsiniz.

EBA ÖĞRETMEN GİRİŞ EKRANI

Öğretmen olarak öğrencilerim için EBA şifresi nasıl oluştururum?

Bu işlem, iki adımdan oluşmaktadır.

İlk adım, öğrencinize tek kullanımlık şifre oluşturmaktır.

İkinci adım ise bu tek kullanımlık şifreyi kullanarak öğrencinin kendi EBA şifresini belirlemesidir. Bunun için şu adımları izlemelisiniz:

-EBA’ya giriş yaptıktan sonra profil resminizin altında yer alan menüden “Öğrenci Şifresi Oluştur” seçeneğine tıklayınız.
-Tek kullanımlık şifre vereceğiniz öğrencinizin TC Kimlik Numarasını giriniz.
-Öğrencinin ya da velisinin e-posta adresini giriniz.
-Öğrencinin ya da velisinin cep telefonu numarasını giriniz.
-“Şifre Oluştur” butonuna tıklayınız.
-Sistemin belirlediği tek kullanımlık şifreyi öğrencinize veriniz.
-Öğrencinizden bu tek kullanımlık şifreyi kullanarak ve “Öğrenci Olarak EBA Şifremi Nasıl Oluştururum?” bölümünden yardım alarak kendi EBA şifresini oluşturmasını isteyiniz.

cep telefonu , e-devlet , EBA , meb , Milli Eğitim Bakanlığı , nasıl yapılır , öğrenci , okul , sınav

EBA şifre alma işlemi nasıl yapılır? EBA öğrenci girişi

EBA’ya nasıl giriş yapılır? EBA nedir? EBA giriş yapma

EBA uzaktan eğitim nedir? Nasıl olacak? EBA şifresi

EBA’ya Nasıl Üye Olunur? EBA Üyeliği Nasıl Yapılacak?

EBA 3 GB Hediye Internet Kampanyası – TURKCELL

Eba Nedir? Ne İşe Yarar? Türkiye’nin Uzaktan Eğitim Merkezi

EBA nedir, ne işe yarar? EBA nasıl kullanılır?

EBA öğretmen girişi nasıl yapılır

EBA nedir, nasıl kullanılır? MEB Eba öğretmen ve öğrenci girişi

EBA Şifresi Nasıl Alınır, EBA’ya Nasıl Girilir

Türk Telekom EBA’ya giriş yapacaklar için ücretsiz 8 GB

EBA’ya Nasıl Kayıt Olunur? | EBA Giriş | EBA Kurs

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Kampanyası | Kampanyalar

MEB Eba Nedir? Eba ne için ve nasıl kullanılır

EBA – Google Play’de Uygulamalar

EBA nedir? E-kurs ders başvuruları ne zaman başlayacak

EBA şifresi alma nasıl yapılır? EBA öğrenci girişi şifresi nasıl alınır

EBA nedir ve nasıl kullanılır? EBA şifresi nasıl alınır, nasıl kayıt olunur

EBA nedir, nasıl giriş yapılır nasıl şifre alınır nasıl kullanılır

Eba öğrenci giriş sayfası ile Eğitim Bilişim Ağı nedir

EBA, Eğitim Bilişim Ağı, Ders, Haber, e-Dergi, e-Kitap, Video

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM