Anasayfa
10 Haziran 2020 ( 949 izlenme )
Reklamlar

Bakanlıktan 81 il valiliğine genelge! Yasaklandı

İçişleri Bakanlığı, son günlerde kamuoyuna yansıyan ve tepkilere neden olan asker uğurlamaları görüntülerinin ardından 81 ilin valiliğine genelge göndererek bir kez daha uyardı. Bakanlık 81 ilin valiliklerine gönderdiği yazıda, Türkiye’nin salgınla mücadelesinde gelinen nokta itibarıyla kontrollü sosyal hayata geçtiğini, ancak virüse ilişkin tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini vurguladı. Salgın riskinin halen devam ettiğine işaret edilen yazıda, yeni dönemde de maske, mesafe ve hijyen kurallarının hayati önem taşıdığı vurgulandı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, motorsiklet ve açık hava

 Bakanlık yazısında, salgınla mücadelede tüm kesimlerin tedbiri elden bırakmaması gerektiğine dikkat çekerek, özellikle toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlerin salgını riskini artıracağı, bu tür faaliyetlerin hala kısıtlama kapsamında olduğu belirtildi. Bakanlık son günlerde kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle kamuoyunda sanki bu konudaki kısıtlamanın kalktığı algısının oluştuğuna değinerek, 21 Mart tarihinde ülke genelindeki valiliklere gönderilen asker uğurlaması İle ilgili genelgenin hala yürürlükte olduğunu hatırlattı.

GEÇİCİ SÜRE İLE YASAKLANDI Söz konusu genelge ile askere gidecek olan vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin geçici süreliğine kısıtlandığı/ yasaklandığı anımsatıldı. Valiliklerden, daha önce gönderilen genelge kapsamında gerekli tedbirlerin alınmasını, alınan kararlara uymayanlara idari ve adli işlemlerin yapılması istedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÜNLÜ PROFESÖR UYARDI Bunu Sakın Yapmayın 5 İLİMİZ İÇİN KÖTÜ HABER Malatya'da Şiddetli Deprem Büyük Geçmiş Olsun